“Cennetin Çocukları” Projesi Kapsamında Ankara – Kapadokya Gezisi Düzenlendi

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilmekte olan ve İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Cennetin Çocukları" projesi kapsamında “Ankara – Kapadokya” gezisi düzenlendi.

27 – 28 – 29 Temmuz 2018 tarihlerinde 1 gece Ankara, 1 gece Kapadokya konaklamalı düzenlenen gezimizin 1. günü Ankara’da diğer günleri ise Kapadokya Bölgesinde sürmüştür. Gezimize toplam 48 kişi katılmış olup bunların 26 sı şehit ve gazi çocuklarımız ve refakatçilerinden oluşmaktadır.

27 Temmuzda Ankara’ da Anıtkabir ziyareti ile başlayan programımız, TBBM, eski Meclisler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Çankaya Atatürk Köşkü ziyaretleri ile devam etmiştir. 28 Temmuz sabahı kahvaltı sonrasında Kapadokya bölgesine doğru yola çıkan grubumuz tuz gölü, ıhlara vadisi, Narlıgöl, Kaymaklı Yer Altı şehri, Göreme, peri bacaları, Ürgüp, Üç Güzeller, Güvercinlik vadisi, Üçhisar Kalesi, Hacı Bektaş Velim dergahı ve müzesi ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

Uzun ve yoğun bir program ile gerçekleştirilen 3 günlük gezimiz 29 Temmuz akşamı Gaziantep’e dönüş ile sonlanmış olup, tün çocuklarımız ile refakatçilerimiz düzenlenen  gezimizle eğlenerek vakit geçirmenin mutluluğunu yaşamışlardır.