DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ VE DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Ekim ayının ilk pazartesi gününün Dünya Çocuk Günü, 1 Ekim ise Dünya Yaşlılar Günü olarak belirlenmiştir. Bu yıl her iki önemli tarihin de aynı güne denk gelmesi sebebiyle çocuklarımız ile yaşlılarımız için önemli bir farkındalık oluşturma ve saygı kültürünün geliştirilmesi, çocuklarımızın olumlu tutum, davranış ve değerlerini güçlendirmek, sosyal sorumluluk bilinçlerinin gelişimine katkıda bulunmak, yaşlılarımızın torun özlemini gidermek ve yaşamlarını dinamik kılmak amacıyla İl Müdürlüğümüze bağlı çocuk hizmetleri kuruluşları ve Yaşlı hizmetleri kuruluşlarının katılımıyla etkinlikler planlanmıştır.

Bu bağlamda;
Gaziantep Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde Mevlidi Şerif programı düzenlenmiştir. Program İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, İl Müdür Yardımcımız Hüseyin AKTAŞ, İl Müftülüğü Müftü Vekili Mehmet GÜNEŞ, çocuk kuruluşlarımızda koruma altında bulunan 60 çocuk ile görevli personellerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen programın akışı;

  • Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Müftü Vekili Mehmet GÜNEŞ gerçekleştirmiştir.
  • Şahinbey Müftülüğü Mevlit Han grubu tarafından Mevlüdü-Şerif tilaveti gerçekleştirilmiştir.
  • Müftü Yardımcısı Mehmet GÜNEŞ tarafından dua gerçekleştirilmiştir.
  • Gaziantep Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü BOCCE ekibi hakemi etkinliğe katılan çocuklarımıza bocce hakkında bilgilendirme yaparak bocce oyunu oynamışlardır.
  • Çocuk ve yaşlılarımızla birlikte yenen yemeğin ardından çocuk ve yaşlılarımız için oluşturulan sohbet ortamı sonrası program sona ermiştir.

Nizip Huzurevi Müdürlüğü Kuruluş Müdürü Göksel YILMAZ, kuruluştan hizmet alan 12 yaşlı ve 1 personelin katılımıyla Şahinbey Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklarımızı ziyaret gerçekleştirmişlerdir. Yaşlı ve çocuklarımızın bir arada öğle yemeği yemelerinin ardında çay içerek sohbet etmeleri birlikte zaman geçirmeleri sağlanmıştır.