“Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü” Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

12 Haziran “Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü” kapsamında İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Hizmetleri Birimi tarafından Türk ve Yabancı Uyruklu 300 çocuk ile birlikte toplumun bu konudaki farkındalığını arttırabilmek amacıyla bir takım etkinlikler düzenlenmiştir. 
     
Gaziantep  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Siraç EKİN, Sığınmacılar ile Göçmenler Dayanışma Derneği Gaziantep Bölge Koordinatörü Hasan Can PALA, İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, İl Müdür Yardımcımız Hüseyin AKTAŞ ve İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Hizmetleri Birimi personellerinin katıldığı programda İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM yaptığı konuşmasında, dünyadaki bütün çocukların aynı haklara sahip olması ve dünyaya ayını göz ile bakmalarını hedeflediğimiz ve bu hedefimiz için Gaziantep ili olarak her zaman gereken mücadelenin verileceği vurgusu yapmıştır.

Bu farkındalık gününde çocuklarımıza demokrasi meydanında günün anlam ve önemi ile ilgili bilgilendirme yapılmış olup her çocuğu temsil eden balon uçurma etkinliği yapılmıştır. Ardından bu farkındalığın daha geniş çevrelerce duyulup anlaşılabilmesi için Demokrasi meydanından Gar meydanına kadar coşkulu bir yürüyüş yapılmıştır. Yürüyüşün ardından Gar meydanında çocukların palyaço ve müzik eşliğinde eğlence ile program sona ermiştir.