İl Müdürlüğümüzce “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Münasebetiyle Etkinlikler Düzenlendi

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda Gaziantep’ de bulunan engelli dernekleri ve İl Müdürlüğümüze bağlı Oğuzeli Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün katılımıyla bir takım etkinlikler düzenlendi.

3 Aralık Pazartesi günü saat 10.00 da engelli dernekleri ile birlikte 15 Temmuz Demokrasi Meydanında çelenk sunma töreni gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM’ın İl Müdürlüğü çelengini sunması ve törene katılan engelli dernek yöneticilerinin çelenk sunması ile devam etmiştir.

Çelenk sunma töreninin ardından İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşması ile buradaki program sona ermiştir.

Aynı gün saat 11.00 de İl Müdürlüğümüzce İl Müdürlüğü binası Atatürk Toplantı salonunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle hazırlanmış salon programımız gerçekleştirilmiştir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemine dair açılış konuşmasını İl Müdür Yardımcımız Hüseyin AKTAŞ gerçekleştirmiş, ardından Şizofrenler Derneği Başkanı Serpil ACIOĞLU bir konuşma yapmıştır.

Katılımcılara yönelik İl Müdürlüğümüz personellerinden Müslüme USLAY, engelli hakları ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirilmiş ve ardından 2018 yılı içerisinde İl Müdürlüğümüz Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından incelemeleri tamamlanmış ve Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazanmış Nizip Adliye binasının Erişilebilirlik Belgesini İl Müdür Yardımcımız Hüseyin Aktaş tarafından Nizip Adliyesi İdari İşler Müdürü Suphi ULUKUŞ’ a takdim edilmiştir.  

İl Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu bu etkinliklerin yanı sıra İl Müdürlüğümüze bağlı Oğuzeli Engelsiz Yaşam, Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Müdürlüğünce orada kalmakta olan engellilerce hazırlanmış gösteriler saat 19.00 – 20.30 arasında Sanko Park AVM de sergilenmiştir. İl Müdür Yardımcımız Hüseyin AKTAŞ’ ın açılış konuşmasıyla başlayan programda engelliler tarafından semazen, zeybek ve mehteran gösterileri ile engelliler tarafından hazırlanan hediyelik eşyaların sergisi yapılmıştır.