İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM’ın “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” Mesajı

5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı veren yasanın kabulü ile 5 aralık günü her yıl “Dünya Kadın Hakları” gününün 84. Yıldönümü münasebetiyle İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM bir mesaj yayınladı.

Türk toplumunun gelişip yükselmesinde kadınlarımızın katkısı büyük olmuştur.  Tarihimiz, büyük adamları ve nesilleri yetiştiren analarımızın örnekleri ile doludur. Gerek Cumhuriyetin kuruluşundan önce, gerekse sonra başarıları ile tarihe geçen analarımız bu günlere gelmemizi sağlamışlardır. Birleşmiş Milletlerin 1952 yılında Uluslararası bir sözleşme ile getirebildiği, kadınlara seçme ve seçilme hakkını, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına tanımıştır. Kadın elinin değdiği her yerde ve her işte başarı vardır, kalite vardır, saygınlık vardır. Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında etkin rol almasını sağladığımızda, ülkemizin gelişmesi hızlanacak, toplumumuzun saygınlığı daha da artacaktır. Kadınlarımızın her meslekte ve alanda daha çok ve daha etkin yer almaları gerekmektedir.

Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği bu anlamlı günde kadın haklarının her geçen gün daha da iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasını temenni ediyor, tüm kadınlarımızı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.
                                                                                                                                                                                  Mustafa YILDIRIM
                                                                                                                                                            Gaziantep Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler
                                                                                                                                                                                        İl Müdürü