İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM'ın Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar modern hayatın koşuşturması içinde, bir nebze olsun kendimizi ve yanı başımızdaki insanları fark etme imkanı sunan, yetimin başının okşandığı, yoksulun sevindirildiği, toplumsal yardımlaşma  ve dayanışmanın arttığı, toplumun her kesiminin ortak bir paydada buluşturan ve değerlerimizi yeniden hatırlamamıza vesile olan, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaşıldığı, dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekiştiği müstesna günlerdendir.

İnsanları kaynaştıran ve toplumu bütünleştiren bayramlar sahip olduğumuz kutsal değerlerin toplum hayatında yeniden canlandırılması ve yeni nesillere aktarılması için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Bu güzel günleri kırgınlıkların dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hakim olduğu bir mana ikliminde yaşamak ve kalıcı kılmaya bir vasıta olarak görmek gerekmektedir. Bu güzel duyguları yaşayabilmek, bayramın şuuruna varabilmek, kesilen kurbanların ihtiyacı olanlarla paylaşılması ve yoksula yardım elinin uzatılması da aslında bayramın gerçek bayram olmasını sağlamaktadır.
     
Biliyoruz ki; sevinçler, mutluluklar paylaştıkça çoğalır; acılar ise paylaştıkça azalır. Tüm bu duygularla kurban bayramınızı kutlar, ülkemiz başta olmak üzere; tüm Müslüman alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim.                                                                                                                                                                                Mustafa YILDIRIM
                                                                                                                                                         Gaziantep Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler
                                                                                                                                                                                     İl Müdürü