Koruyucu Ailelerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi

Korunma ihtiyacı olan ve kuruluşlardaki çocukların aile ortamında bakımlarının sağlanmasına yönelik olarak koruyucu aile hizmetinin tanıtımı ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlanması ve mevcut koruyucu aileler ile iletişimin güçlendirilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüz ile Gaziantep Valiliği iş birliğinde Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezinde bir iftar yemeği düzenlenmiştir.
 
İftar yemeğine Gaziantep Valisi Sayın Ali YERLİKAYA’ nın eşi Hatice Nur YERLİKAYA Hanımefendi, İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM, İl Müdür Yardımcımız Nermin YETKİN, Koruyucu aile biriminde görevli meslek elemanları, koruyucu ailelerimiz, çocuklarımız, koruyucu aile işlemleri biten sırada bekleyen ailelerimiz katılmıştır. Gaziantep’te şu anda yaklaşık olarak 135 koruyucu aile yanında 179 çocuğumuz koruyucu aile hizmetinden yararlanmakta olup; yemeğe yaklaşık olarak 300 kişilik katılım sağlanmıştır.
 
Düzenlenen iftar etkinliğinde konuşan İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM; koruyucu aile hizmetinin önemi, amacı hakkında konuşmuş ve koruyucu ailelerimize teşekkürlerini sunmuştur. Koruyucu ailelerimizden çevrelerinde koruyucu aileliği anlatmalarının koruyucu aileliğin yaygınlaştırılmasında önemli olduğuna dikkat çekmiş ve ailelerimizden desteklerini istemiştir.
 
Gaziantep Valisi Sayın Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur YERLİKAYA Hanımefendi ise koruyucu aileliğin bir çocuk için taşıdığı anlam ve Ramazan ayının maneviyatından bahsetmiş, koruyucu ailelerimize Ramazan aylarının sağlık ve mutluluk getirmesi dileklerinde bulunmuştur.