Okul Destek Projesi Kapsamında İmza Günü Düzenlendi

Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve ilimizin de içinde bulunduğu 23 pilot il tarafından uygulanmakta olan Okul Destek Projesi kapsamında yemek ve imza günü programı düzenlenmiştir.

İl Müdürlüğümüze bağlı Araban, İslahiye, Nizip, Şahinbey ve Şehitkamil Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerince proje kapsamında hizmet verilen 230 kişilik 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencileri ve ailelerinin katıldığı programda Vali Yardımcısı Cengiz AYHAN açılış konuşması yapmıştır. Proje kapsamındaki çocuklarımızın şehit ve gazi çocukları ile kaynaşması amacıyla da 110 şehit ve gazi çocuğu ile aileleri de programa katılmıştır.

Vali Yardımcısı Cengiz AYHAN’ ın açılış konuşmalarının ardından proje sorumlusu Tuğba UÇAR tarafından proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum gerçekleştirilmiş sonrasında ise geçtiğimiz yıl proje kapsamındaki faaliyetlerde yer alan  Gazi Mehmet KORKMAZ’ ın oğlu Mustafa Rahmi KORKMAZ tarafından teşekkür konuşması gerçekleştirilmiştir.

Çocuklar tarafından hazırlanan koro tarafından söylenen şarkılar ve yemek ile devan eden programımız da “Çorap Kral” adlı eserin yazarı Melih TUĞTAĞ tarafından kısa bir söyleşi ve imza günü etkinliği düzenlenmiştir.