Okul Destek Projesi Kapsamında Öğrencilerimizin Ankara Gezisi

Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve İl Müdürlüğümüz’ e bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerince yürütülmekte olan “Okul Destek Projesi” kapsamında projede yer alan çocuklarımıza yönelik Ankara gezisi düzenlendi.

Proje kapsamında yer alan çocuklarımız arasından Takdir ve Teşekkür Belgesi alan 24 öğrencimiz Ankara gezisi dahilinde ilk defa uçağa binmiş olmanın heyecanı yaşamış, Anıtkabir, Maden Teknik ve Arama Genel Müdürlüğü, Anadolu Medeniyetler Müzesi, eski ve yeni TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ziyaret edilmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ziyaretinde Çocuk Hizmetleri Genel Müdürümüz Dr. Selahattin GÜVEN, Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Daire Başkanı Olgun GÜNDÜZ çocuklarımızı çok sıcak bir şekilde karşılamış daha sonrasında Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK ekibimizi makamında kabul etmiş olup çocuklarımız ile tek tek yakinen ilgilenmiş ve onlarla sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştirmiştir.

Ankara gezisi ile yaşamış oldukları mutluluklarını dile getiren çocuklarımız Başta Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK olmak üzere Sayın Genel Müdürümüz Dr. Selahattin GÜVEN, Sayın Daire Başkanımız Sayın Olgun GÜNDÜZ’ e sıcak ilgileri, samimiyetleri, misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak Okul Destek Projesinin uygulanmasında her daim desteklerini esirgemeyen başta İl Müdürümüz Mustafa YILDIRIM olmak üzere İl Müdür Yardımcımız Lütfiye AVCİ, Proje Koordinatörü Şehitkamil Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ferdi BOZKURT ve proje ekibine ayrıca teşekkür ettiler.